Pousada Efraim
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | Aktiviteter Vandring | Spa & Hälsocenter Spa-lounge |
| Mötesfaciliteter Mötes-/bankettfaciliteter | Rökning förbjuden Rökfria rum | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma hotellet Pousada Efraim Tiradentes ligger inom 3 km från Atelier do Arquiteto Sérgio Ramos. Det har Wi Fi i allmänna utrymmen och en parkering på plats. Detta bekväma hotell har en pool. Det ligger några meter bort från Bernardo David Ateliê.
Hotellet har ett väldigt bra läge inom 2 km från tågstationen Tiradentes. Kulturella sevärdheter i området är Sao José Fountain (3,1 km) och Centro Cultural Yves Alves (3,2 km). Från Pousada Efraim i Tiradentes tar det 10 minuter med bil till Igreja Nossa Senhora do Rosário dos Pretos.
De erbjuder privata badrum som är utrustade med en duschkabin, en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar. Rummen erbjuder utsikt över poolen.
Detta boende har en kontinental frukost. Restaurangen Restaurante Tutu na Gamela erbjuder ett urval av rätter, en kort bit från Pousada Efraim.
- Lokala sevärdheter
- Cachoeira Sao Jose4 km
- Tågstationer
- Tiradentes Train Station3,1 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Spa-lounge
- Vandring
Service
- Rumsservice
- Hushållning
- Matinköpsservice
- Mötes-/bankettfaciliteter
På rummet
- LCD-TV
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ❓
Vilken tågstation ligger i närheten av hotellet Pousada Efraim?
Den närmaste tågstationen är Tiradentes, som finns inom 3 km från hotellet Pousada Efraim. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av hotellet Pousada Efraim?
Hotellet Pousada Efraim erbjuder gästerna parkering. - ❓
Ingår frukost i priset under vår vistelse på hotellet Pousada Efraim?
Ja, frukostbuffé ingår i vissa erbjudanden. Se till att bekräfta denna information med hotellet Pousada Efraim. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Pousada Efraim?
Gästerna på hotellet Pousada Efraim måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga priset för ett rum i detta hotell är 46$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på minihotellet?
Gästerna på minihotellet kan betala med Visa, Hipercard och Diners Club samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Pousada Efraim?
Hotellet Pousada Efraim erbjuder Comfort Trebäddsrum, Ekonomi Fyrbäddsrum och Rum med Queen size-säng att välja mellan.